Топ-100 Yıkılmaz kale sonunda konuştu

Yıkılmaz kale sonunda konuştu


Ülkenin yıkımı futbol ola bilr

Bugün eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, medyaya açıklama yaptı.
Aziz Yıldırım, kesin bir daha Fenerbahçe başkanı olmayacağını söyledi.
Herkesin Fenerbahçeli olması gerekliliğini altını çizdi. Bugün, Aziz Yıldırım veya Ali Koç'un destekçisi olmağın kulüpü yıpratdığını da sözlerine ekledi.
Fenrebahçe'ye karşı bu çirkli dava 3 Temmuz 2014'te, başlatıldı. Hala o zaman söylemiştim, ne şikesi, ülke elden gidiyor. Aziz Yıldırım böyle beyan etdi.
Başkan, şimdi bile FETO’nun etkin olduğunu belirtti. Tehlikenin henüz geçmediğini belirtti.
Bu davaya kamu ilgisinin azalması, en önemlisi, Fenerbahçe kulübünün onu takip etmemesi, FETÖ'cülerin yalan ifade vermesini kolaylaştırmış. Davayla alay bile etmeye başlamışlar, diye ekledi.
Ardından Shekip Mosturoğlu konuşdu.
Şu andan itibaren kulübün bu işe yeterli dikkat göstereceğini umut etdiyini belirtti. Mahkeme kararından sonra ise Fenerbahçe'nin haklarını iadesi için devletle adımlar atılmasının altını çizdi...
Bizim kanımızca, tam da şu anda Aziz Yıldırım'ın tekrar sahaya inmesi sıradan bir durumla ilgili değildir.
FETÖ'nun rövanş isteği ve toplumu manipüle etme çabası Yıldırım'ı bu alana girmeye zorlamış.
Bir hatırlatma.
FETÖ'nün faaliyeti, özellikle son yerel seçimlerden sonra daha da etkinleşmiş. YSK’nın İstanbul’daki seçimlerle ilgili kararı ve örgütün daha kurnazca oyuna devam etmesi, onun hiçbir şekilde vazgeçmemesine dikkati çekiyor. 6 aylık suskunluktan sonra, örgütün yeniden sahada aktif yer alması, durumun hiç de sıradan olmamasına işaret ediyor.
Bir hatırlatma.
Şu an sıcak sular bölgesinde gerginlik tırmanmakda devam ediyor. Bölge kaynıyor. Amerika, Rusya, İsrail ve İran arasında savaş dili daha etkin.
Kürt terör örgütlerinin Suriye ve Irak'ta yeniden canlandırılması ise oyunların kapsamlı bir şekilde oynandığı gerçeğine açık bir örnektir.
Sporda gerginlik, karşıdurma her bir devlet için ciddi tehlike ola bilir. Eski Yugoslavya'nın dağılmasının futbolla başladığı gerçeğini unutmayalım.
Bu anlamda futbol sahalarında ve dışında karşıdurmaların tetiklenmesi büyük bir yıkıma gebe ola bilir.
Tüm bunların farkında olan Aziz Yıldırım ve ekibi, medya ve toplumun dikkatini bu davaya çekmekle, aslında ülke ve halkı son derece dikkatli olmağa davet ediyor.

0/Şərhlər

Previous Post Next Post