Топ-100 Adobe açıkladı, Chrome durduruyor, biz nasıl etkileniriz.

Adobe açıkladı, Chrome durduruyor, biz nasıl etkileniriz.


Web oyunlarımızı veya sitelerimizi ziyaret edemez miyiz?
Chrome yeni açık teknoloji'ye geçiyor

Bugün Adobe, 2020 sonunda Flash'ı desteklemeyi bırakacağını resmen duyurdu.
Flash, 20 yıl boyunca oyun oynama, video izleme ve web üzerinde uygulamalarımzı gerçekleşdirmeye yardımcı oluyordu. Ancak son birkaç yılda Flash daha az yaygınlaşmış duruma düştü. Eğer üç yıl önce, Chrome kullanıcılarının yüzde 80'i her gün Flash içeren bir siteyi ziyaret etmişse, bugün kullanım sadece yüzde 17'dir ve azalmaya devam etmektedir.
Bu eğilim, sitelerin, Flash'tan daha hızlı ve daha verimli olan açık web teknolojilerine geçiş yaptığını göstermektedir. Ayrıca daha güvenlidirler, böylece alışveriş yaparken, bankacılık işlemlerinde, özel veya gizli belgeleri okurken daha güvende olabilirsiniz. Ayrıca sevdiğiniz siteleri istediğiniz yerde ziyaret etmeniz de kolaylaşmış oluyor.
Bu nedenle Chrome, zamanla Flash'ı devre dışı bırakarak, 2020'nin sonuna doğru ondan tamamen imtina etmeyi planlıyor.
Bu durumdan biz nasıl etkilene biliriz?
Ziyaret etdiyiniz veya kullanıcısı olduğunuz bir site varsa ve site Flash'ı kullanmaya devam ederse, o zaman 2020'nin sonuna kadar hiç bir sorunuz olmaz.
Adobe, diğer tarayıcılar ve büyük yayıncılarla çok yakın bir çalışma yapmaktadır. Bütün çalışmalar web’i daha da iyileştirmek içindir, diye Adobe bildiriyor.

0/Şərhlər

Previous Post Next Post