Топ-100 İsrail diplomasisinde neler oluyor?

İsrail diplomasisinde neler oluyor?


İşçiler greve gitmiş...
Işçiler greve gitti
İşçi grevi, İsrail Dışişleri Bakanlığı ile bu ülkenin Maliye Bakanlığı arasındaki ihtilaf nedeniyle başladı. Çarşamba günü, diplomatik sendika temsilcisi İsrail'in eski Sudan Büyükelçisi Hanan Goder açıklamlş. Temsilci, "İsrail Dışişleri Bakanlığı zor durumda, büyük bütçe sorunlarımız var. Yakın gelecekte bu sorunların çözüleceğini umuyorum. Ancak şu an için, 103 İsrail elçiliğinin tamamı gereksinimlerimiz karşılandığında çalışabilecek. "demiş.
Diplomatlar birliğinin temsilcisi, yalnızca Kudüs'teki Dışişleri Bakanlığının açık olduğunu ve çalışacağını söylemiş. Bununla birlikte Maliye Bakanlığı ileriye dönük bir çözüm üretemezse, burada da greve gideceklerini eklemiş.
Ama, İsrail Dışişleri Bakanlığı web sitesinde, tüm İsrail elçiliklerinin ve konsolosluklarının Dışişleri Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasındaki grev nedeniyle çalışmalarını askıya aldıklarını bildirdi.
Bakanlık, Maliye Bakanlığı'nın diplomatlar için başka seçenek bırakmadığını ve yakın gelecekte anlaşmazlığın çözülmesi için umutlarını dile getirdiğini belirtti.
Şimdilik Moskova'daki elçilik ve St. Petersburg'daki konsolosluk kapalı.Bilgi için, grevin nedeni, Maliye Bakanlığı tarafından Dışişleri Bakanlığı'nın harcamalarda israfa yol vermesi ve bu kurum için bir bütçe kısıtlaması getirmesini duyurmasıydı.
Bir hatırlatma, İsrail Dış İşleri Bakanlığında ilk kez bu türden grevler olmuyor.
Önceki diplomatik grev Mart 2014’te, Kudüs’te Dışişleri Bakanlığı’nın yanı sıra elçilikler, konsolosluklar ve temsilcilik ofisleri dahil tüm İsrail diplomatik misyonları kapatılmışdı.

0/Şərhlər

Previous Post Next Post