Топ-100 Spor üzerinden Türkiye karışabilir

Spor üzerinden Türkiye karışabilir


Provokatörler fırsat kolluyor!..
Toroğlu ve Uzundurukan hakkında  suçduyurusunda bulundu

A Spor yorumcusu Erman Toroğlu, geçtiğimiz günlerde çalıştığı kanalın canlı yayınında ''Güzel tezgah var. Çok net. Organize işler oluyor, Zeki'cim. Çok net söylüyorum", diye söylemişti.
Toroğlu'na göre bu işlerin içinde Türkiye Futbol Federasyonu ve Merkez Hakem Kurulu da bulunmaktadır.
Kanal'ın diğer çalışanı Zeki Uzundurukan ise Göztepe Trabzonspor maçı sonrası studiyoya telefonla bağlanarak, Türkiye'nin en kirli ligi 2010-2011 yılında, Trabzonspor'un şampiyonluğunun elinden alındığı zaman olmuştur ve Göztepe maçında aynı durum tekrarlanmaktadır, diye söylemişti.
Bir hatırlatma: 2010-2011'de şampiyon Fenerbahçe olmuştu.
Diğer bir hatırlatma: Şu anki Federasiyon Başkanı, Fenerbahçe kulübünün eski ikinci başkanı Nihat Özdemirdir.
Galiba buradan kulüp ile Federasyon arasında gizli bir ilişkinin varlığı ima edilmekte ve koyu bir tonda sunulmaktadır.
2010-2011.cı yıl olaylarına geri dönersek, bu konuyla ilgili Trabzonspor klubü Avrupa'nın hiyerarşik ve paralel kurumlarına bile şikayetçi olmuştu. Ancak Avrupa kurumlarının aldıkları kararların tümü Karadeniz takımının aleyhine sonuclanmıştır. Böylece, bu konu tamamen gündemden düşmüştü.
 Cevaplanması gereken soru;
 E.Toroglu ve Z.Uzundurukan'ı böyle bir adım atmaya motive eden şey nedir?
Bilindiği gibi, hem Erman Toroğlu'nun çalıştığı A Spor televiziyon kanalı, hem de Zeki Uzundurukan'ın müdürü olduğu Fotomac gazetesi Turkuaz Medya Şirketi'ne aittir. Şirkete gelince, bu kurum Maliye Bakanı ve Cumhurbaşkanı'nın damatı Berat Albayrak'ındır.
Görünüşe göre, Erman ve Zeki gibi bu marjinal ikili, B. Albayrak'ın gücünden güc alarak, Aziz Yıldırım döneminden birikmiş Fenerbahçe nefretlerini tatmin etmekteler.
Birisi sorabilir, neden B. Albayrak gücünün bu iki provokatör tarafından sömürülmesine izin veriyor?
Mesele şu ki, 2013'te şer odaklarının tetiklediği Gezi olayları sırasında, Ali Koç'un bu provokasyonu desteklediği söylenmektedir. Bu bir nevi, Albayrak'ın cevap ateşi olmalı.
Görünüşe göre, şu karmaşık durum gitgide futbolu daha çok etkisi altına almaktatır.  Ancak günümüzün hassas Türkiye'sinde, böyle bir gündem son derece tehlikeli ola bilir.
Unutmayalım ki, bir sıra ülkelerin tarihinde kitleleri etkisine alarak yönlendiren, sonucu ilginc ve ağır olan spor ve futbol olaylarına rastlamak mümkün. Buna Naim Suleymanoğlu'nun Bulqarıstan'dan kaçışını,  futbolla başlayan ve Yugoslavya'nın  dağılmasıyla sonuclanan sureci, şu anda İran Azerbaycanı'nda "Traktör Sazi" takımı üzerinden yaygınlaşan Azerbaycan Türklerinin Milli Uyanış aktivitesini örnek gostere biliriz.
Bu gibi faktörlerin Fenerbahçe'yi rahatsız etmesi ihtimal olabilir.
Yönetim, 6222 saylı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine dair kanunu esasa alarak, Erman Toroğlu ve Zeki Uzundurukan hakkında İstanbul Cümhuriyyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştur.
Ama sadece bu değil ki... 
Bu şahıs, yani Erman Toroğlu yayınlarda oldukca terbiyesiz davranıyor. Sunucuları, proqram misafirlerini aşağılıyor, baskı uyguluyor. Davranışlarında açık aşikar şantaj belirtileri bile var. Mesela, iki hafta öncesinde kanalın misafiri Reha Kapsalı bu şekilde susturmağı başarmıştır.
O yüzden değil Fenerbahçe, başka bir kurum veya şahıslarla benzer bir vakanın gerçekleşmesi bekleniyordu. Sadece fitili Fenerbahçe çekmiş oldu.
Berat Albayrak'a gelince, zennimizce, sayın bakan kendine çekidüzen vermeli, deyerli zamanını sorumluluğunu taşıdığı kuruma ve işlere ayırmalıdır.
Erman Toroğulu gibileri kaşınmayan yerden kan çıkartıyor.
Dur!, demenin zamanı gelmiş. Yoksa olacakların vebali altında bütün Türkiye kala bilir. Çünki şer odakları fırsat kolluyor!
Öte yandan, bilinen bir gerçek var. Gezi'de yaşanan olaylar sırasında Ali Koç, Fenerbahçe kulübünün başkanı değildi. Öyleyse neden Koç Holding değil de, Fenerbahçe?
Çünkü FETÖ'ye direnen yıkılmaz bir kale olduğu için mi?
Eğer Gezi olayları sırasında herhangi bir suç işlendiyse, bunun sorgulanacağı yer adli makamlardır. Buna Ali Koç da dahil.
Bir de unutmayalım, Cumhurbaşkanı Fenerbahçe klubünün fahri üyesidir. 
P.S: Suç duyurusuyla ilgili A Spor'a bağlanan Erman Toroğlu aynı maddeden Ali Koç hakkında şikayet edeceğini söylemiş.
Bakalım, ne olacak!
Temennimiz, Türkiye için hayırlısı!!!

0/Şərhlər

Previous Post Next Post